Finanční podpora pro obce na digitalizaci územních plánů

Obce mají povinnost převést územní plány do jednotného digitálního standardu, který má za cíl pomoct při rozhodování veřejné správy.

Samotný převod územních plánu představuje pro obce velkou finanční zátěž. IROP proto připravil dvě výzvy, které jim náklady na digitalizaci pomohou pokrýt. „Na územní plány z méně rozvinutých a přechodových regionů máme připraveno 600 mil. korun,“ uvedl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Výzvy jsou rozděleny podle kategorie regionu. Výzva č. 75 je určená pro projekty na území méně rozvinutých regionů a je v ní k dispozici 100 mil. korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

V rámci výzvy č. 76 pak MMR připravilo 500 mil. korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj na projekty v přechodových regionech. MMR v také připravuje vyhlášení výzvy na vytváření a změny územních plánů podle jednotného digitálního standardu i v rámci národních dotačních programů. V tomto případě budou moci o podporu žádat obce do 5 tisíc obyvatel.

Vyžádat vzor mohou pouze předplatitelé. Pokud už předplatitelem jste, prosíme, přihlaste se.

Dotazy v poradně mohou pokládat pouze předplatitelé. Pokud už předplatitelem jste, prosíme, přihlaste se.